Premierowa propozycja na polskiej scenie jazzowej. Formacja SMOLIŃSKI – CHYŁA – SARNECKI powstała, by zaprezentować faktury muzyczne, które ciężko uzyskać w standardowych zespołach. Każdy z instrumentów, w zależności od sytuacji, pełni inną funkcję: rytmiczną, harmoniczną czy melodyczną. Użycie efektów pozwala na zaprezentowanie bardzo szerokiej palety brzmień każdego z instrumentów. Zespół ucieka od stereotypów dotyczących gitary, skrzypiec i harmonijki, poprzez nietypowe zestawienie i zastosowanie wszystkich instrumentów. Muzyka grana przez zespół może być zaklasyfikowana jako jazz, jednak korzysta z klasycznych form muzycznych oraz klasycznych technik kompozytorskich.

Rafał Sarnecki – gitarzysta jazzowy, kompozytor, aranżer. Jako lider własnych projektów muzycznych koncertował w wielu krajach Europy, Chinach, Korei Południowej, Malezji, Chile, Izraelu oraz na wschodnim i zachodnim wybrzeżu USA. W latach 2005-2018 mieszkał w Nowym Jorku aktywnie uczestnicząc w życiu muzycznym tego miasta. W 2005 roku otrzymał stypendium na prestiżowym wydziale jazzu w New School University w Nowym Jorku, ukończył również studia magisterskie na wydziale jazzu w Queens College CUNY. W 2015r. obronił pracę doktorską w Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie i uzyskał stopień doktora sztuki muzycznej w dyscyplinie artystycznej kompozycja i teoria muzyki. Ma na koncie cztery autorskie albumy: „Songs From a New Place”, „The Madman Rambles Again”, “Cat’s Dream” oraz „Climbing Trees”. Dwukrotnie nominowany do nagrody FRYDERYK.

Tomasz Chyła – skrzypek, kompozytor, dyrygent. Jedna z największych nadziei młodego pokolenia polskiego jazzu. Swoim wyjątkowym językiem muzycznym oraz charyzmą sceniczną, przebojem szturmuje polską jak i międzynarodową scenę jazzową. Z zespołem Tomasz Chyła Quintet wydał cztery albumy: „Eternal Entropy”,  „Circlesongs”, Tomasz Chyła Quintet Live at Polish Radio 3, 2019r, oraz „da Vinci”. Czterokrotnie nominowany do prestiżowej nagrody FRYDERYK w kategoriach Debiut Roku, Muzyk Roku, Płyta Roku oraz Muzyka Współczesna. W roku 2020 otrzymał nagrodę Grand Prix Jazz Melomani w kategorii „Jazzowa Nadzieja”. W corocznych podsumowaniach takich czasopism jak Jazz Forum oraz Jazz Press, znajdował się na najwyższych lokatach w kategoriach nadzieja, muzyk roku, skrzypek, płyta roku.

Kacper Smoliński – muzyk, który swoją twórczość wyraża poprzez rzadko spotykaną w świecie jazzu harmonijkę ustną. Kreuje własne, intrygujące brzmienie, przekraczając granice oczekiwań wobec tego instrumentu. Jego osobowość sceniczna współgra zarówno ze światem muzyki improwizowanej, jak i klasycznej, śmiało wkraczając też w zupełnie nieoczywiste obszary muzyki. Laureat licznych nagród (m. in. Internationale Jazzwoche Burghausen 2019, Jazz Nad Odrą Festival 2018, Międzynarodowy Konkurs Improwizacji Jazzowej w Katowicach 2017), a także zwycięzca ankiety Jazz Top 2019 i 2020 magazynu Jazz Forum w kategorii instrumentów różnych. Absolwent Jazz-Institut Berlin w klasie harmonijki jazzowej. Jesienią 2021 roku ukaże się jego debiutancki album.